Servis klimatizace

Máme k dispozici  plně automatické zařízení pro servis klimatizací  jak  pro  médium R134a , ale také novějšího média 1234YF. Mimo klasické odsátí a naplnění jsme schopni  systém natlakovat a najít případnou netěsnost. Nabízíme  proplach systému klimatizace tlakovými vlnami, který je nutný  např. při  zadření kompresoru a podobných závad, kdy se dostanou do oběhu nečistoty.  Dále provádíme desinfekci systému ventilace vozu  jak desinfekčním sprejem, ale také  generátorem ozónu.

 

Kdy provádět servis klimatizace

Servis klimatizace by se měl provádět jednou ročně ideálně v jarním období. Důvodem je, že klimatizace se v zimě používá minimálně a tak se nahromadí úsady a také se množí bakterie. Servis se provádí i u zcela funkčních klimatizací, jelikož samotné  médium  je hygroskopické, to znamená, že systém na sebe váže vzdušnou vlhkost. Voda se potom sráží v systému, kde působí destruktivně na celý systém.  Proto je nutné systém vždy důkladně odsát, vysušit a znovu naplnit, tak se zajistí bezchybný  chod a větší výkon  po celou dobu.

 

Desinfekce klimatizace

Jelikož systém klimatizace pracuje s poměrně velkou vzdušnou vlhkostí, dochází tak k tvorbě mikroplísní a usazování různých bakterií v systému ventilace převážně  na výparníku, který se náchází v interiéru vozu.  Základem je použít kvalitní pylový filtr s aktivním uhlím, který zachycuje nejen prach, pyl, různé alergeny,  ale také bakterie a jedováté látky jako jsou (např. oxid dusičitý, oxid siřičitý atd…). Doporučený interval výměny pylového filtru je 1 rok , anebo 20 000 km.

Při každé výměně je ideální provedení desinfekce klimatizace. Nejlepší je provedení sprejem, kdy dojde k přímému  nástřiku desinfekčního roztoku  na samotné prvky klimatizace a hlavně na výparník , který bývá nejvíce náchylný na tvoření plísní a výskyt škodlivých  bakterií.  Poté doporučujeme  také provedení desinfekci  generátorem ozónu. Generátor velmi spolehlivě nejen odstraní škodlivé bakterie a plísně, ale také zničí nepříjemný zápach, jak od systému klimatizace, ale také např. od kouření či domácích mazlíčků.

Konečná výsledek je čistý vzduch, který ocení nejen alergici, astmatici, ale všichni pasažéři vozidla.